شناسه : 32746
نویسنده : استان سیستان و…
عکس

تصمیم‌گیری‌ها متناسب با تنوع قومی و مذهبی سیستان و بلوچستان باشد

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: فرماندهان و نیروهای تحت امر باید با تنوع قومی و مذهبی و فرهنگ متنوع استان آشنا و تصمیم‌گیری‌های آن‌ها متناسب با فضای منطقه باشد.

آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۸ زرهی استان عنوان داشت: ارتش و نیروهای نظامی جز یکی از ارکان نظام اسلامی و حافظ استقلال و تمامیت ارضی کشور هستند.

امام جمعه زاهدان افزود: سیستان و بلوچستان یک استان پهناور و دارای مرز مشترک آبی و خاکی با کشورهای مختلف است که کار در چنین شرایطی متنوع‌تر، سخت‌تر و حساس‌تر می‌شود و البته هر چه سختی و حساسیت کار بیشتر باشد به مراتب مسئولیت آن نیز بیشتر خواهد بود.

آیت‌الله محامی بیان کرد: ما با دو کشور افغانستان و پاکستان دارای مرز خاکی هستیم که فضای هر یک از این کشورها متفاوت است و باید متناسب با شرایط هر کشور با آن‌‌ها تعامل داشته باشیم.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: در فضای سیستان و بلوچستان با انواع و اقسام مختلف قاچاق مواجه هستیم که نیروهای نظامی را درگیر خود کرده و باید در این جهت تدبیر ویژه داشته باشیم.

وی اظهار داشت: نکته دیگر این است که باید با فضای استان و تنوع قومی و مذهبی و فرهنگ متنوع استان آشنا و تصمیم‌گیری ها متناسب با منطقه باشد از این جهت که ممکن است گاهی برخی افراد با فضای استان آشنا نباشند و تصمیم‌گیری آن‌ها نتیجه مطلوب را حاصل نکند.

وی گفت: در کنار آشنایی فرماندهان؛ نیروها هم باید آموزش‌های لازم را دیده و وضعیت استان را بدانند تا بتوانند در این محیط آداب و رسوم را رعایت کنند چرا که گاهی ممکن است یک فرد در خصوص پیروان یک قوم و مذهب ذهنیت منفی داشته و بر اثر این ذهنیت اقدامی نامناسب انجام دهد که در این صورت مجموعه زیر سوال خواهد رفت.

آیت‌الله محامی بیان کرد: در کنار حفظ آمادگی نیروها و ارتقا آموزش‌ و مهارت‌؛ برگ برنده ما نیروهای مومن و متعهد هستند و در دفاع مقدس نیز برگ برنده ما همین مسئله بود و این برگ برنده به راحتی به دست نمی‌آید و نیازمند برنامه‌ریزی و تلاش است که البته این کار تنها به عهده عقیدتی و سیاسی نیست و در کنار مسئولان عقیدتی سایر مسئولان و فرماندهان دیگر نیز باید تجسم این روحیات و آموزش‌‌ها باشند تا هر یک از نیروها از آن‌ها الگو بگیرند.

همچنین در ابتدای این دیدار امیر سرتیپ دوم حیدری فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۸ زرهی استان با اشاره به آمادگی یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان عنوان داشت: تمام یگان‌های ارتش ضمن پاسداشت ارزش‌های والای انقلاب اسلامی آماده مقابله با هر گونه توطئه و خرابکاری دشمنان داخلی و خارجی هستند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.